Wh- questions

Nadszedł czas na porcję nowych materiałów. Dziś na celowniku są pytania szczegółowe.

Przeglądając ostatnio swój zbiór materiałów do konwersacji (muszę przyznać, że jest dość spory), zauważyłam, że część z nich opiera się na podaniu uczniom gotowych pytań na które muszą odpowiedzieć. Nie wiem jak sytuacja wygląda na Waszych zajęciach, ale z moich obserwacji wynika, że uczniowie radzą sobie z tym zadaniem, raz lepiej, raz gorzej, ale jakoś to idzie (oczywiście są wyjątki od każdej reguły;)). Schody zaczynają się w momencie, gdy uczniowie mają sami ułożyć pytanie, zwłaszcza szczegółowe. Mimo, że do zadań tego typu przechodzę dopiero, gdy porządnie przećwiczymy pytania z użyciem danej struktury czy czasu, to jednak bardzo często słyszę teksty: 'Ale ja nie umiem tego zrobić’, 'Ale to jest trudne’. Postanowiłam, więc stworzyć karty, których będzie można użyć do budowania pytań szczegółowych w różnych czasach.


Materiały, które przygotowałam można wykorzystać na zajęciach stacjonarnych oraz tych prowadzonych zdalnie.

Jak z nich korzystać?

  1. Podziel uczniów na 2 grupy. Jedna z nich będzie tworzyć pytania, druga będzie na nie odpowiadać. Pytania muszą dotyczyć prezentowanej postaci lub jej przyjaciół/rodziny, zawierać podany zaimek pytający oraz powinny w jakimś stopniu odnosić się do przedstawionych czynności np. What does David usually have for breakfast?, What is David doing?, Where is David now?, When did David’s grandpa buy a horse? itp.
  2. Zadanie podobne do poprzedniego, jednakże tym razem jedna z grup tworzy zdania, a pozostali uczniowie układają do nich odpowiednie pytania np. David is having breakfast. – What is David doing?
  3. Wyznacz limit czasowy na wykonanie zadania. Uczniowie w trakcie x minut układają jak największą liczbę pytań szczegółowych umieszczając w nich podane informacje.

Jeśli chcielibyście poznać więcej moich pomysłów na gry i zabawy językowe to serdecznie zapraszam na konferencję online 'I Love Teaching’.

Konferencja dedykowana jest nauczycielom pracującym w SP. Bierze w niej udział aż 12 blogerów m.in. In a mine of Ideas, English Freak, Teacherology, Rise and Shine, Karolina Lubas.

Każdy uczestnik otrzyma dostęp do ponad 9 godzin nagrań, dodatkowych materiałów oraz otrzyma imienny certyfikat.

Bilety w niższej cenie możecie nabyć do 03.05!

Dodatkowo wpisując kod: EASYENGLISH otrzymacie 50 zł zniżki:)

Więcej szczegółów znajdziecie tutaj www.patrycja.iloveteaching.pl

Poniżej sneak peek materiałów, które zaprezentowałam na konferencji;)

2 komentarze do "Wh- questions"

  1. Świetne materiały!

    1. Dziękuję za słowa uznania:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *