English Matters Kids – nowy magazyn

Witajcie w Nowym Roku! Nadszedł czas na pierwszy styczniowy wpis. W dzisiejszym poście chciałabym przedstawić Wam nowość Wydawnictwa Colourful Media – 'English Matters Kids’.

Pewnie większość z Was zna lub korzysta z magazynu 'English Matters’. Sama często sięgam po niego przygotowując materiały na zajęcia. Jest to również świetna pozycja dla osób, które chcą poprawić swoją znajomość języka angielskiego. Biorąc pod uwagę fakt, że każdy numer jest dobrze opracowany, z wielką ochotą przyjrzałam się 'English Matters Kids’.

Jak podaje redakcja, dwumiesięcznik przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. Może być wykorzystywany na zajęciach w szkole lub przedszkolu, a także do wspólnej pracy rodzica z dzieckiem. 

Na pierwszych stronach magazynu znajdziecie dokładne wyjaśnienie jak z niego korzystać. Każda z ikon, użytych w czasopiśmie jest jasno opisana.

W pierwszym numerze pojawiły się zadania utrwalające znajomość kolorów, liczb 1-10, zwierząt, przyimków nad i pod oraz części ciała. Magazyn oferuje szeroką gamę ćwiczeń. Można w nim znaleźć m.in. rymowanki, dialogi, piosenki, pomysły na prace plastyczne czy ćwiczenia ruchowe. Oprócz zadań opublikowanych w czasopiśmie, na stronie www.emkids.pl można bezpłatnie pobrać dodatkowe materiały.

Aby odsłuchać nagrania MP3 należy zeskanować podane kody QR lub odszukać ich na stronie www.emkids.pl

Do każdego zadania zostały stworzone obszerne polecenia dla nauczyciela/rodzica, ułatwiające pracę z danym materiałem.

Myślę, że magazyn 'English Matters Kids’ może być pomocą i inspiracją dla nauczycieli oraz rodziców, którzy uczą swoje pociechy w domowym zaciszu.   Dwumiesięcznik możecie zakupić tutaj.

3 komentarze do "English Matters Kids – nowy magazyn"

  1. Grammar checker
    We learn to talk from our caregivers. If we are brought up with the help of a nanny, we will often grasp their way of speaking. This can include improper usage of grammar or even the utterance of the wrong words. No one actually pays heed to grammar once they get it done in the school.

  2. Świetnie, że już małe dzieci uczą się języka angielskiego. Dla młodzieży i dorosłych chcących się z tego języka podszkolić polecam https://lincoln.edu.pl/warszawa/jezyk-angielski/kursy-indywidualne/ w Warszawie. Małe grupy lub indywidualne zajęcia moim zdaniem dają dużo lepsze efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *