Build a story

Witajcie po dłuższej przerwie:) Dziś przychodzę do Was z nowymi materiałami, które świetnie się sprawdzą na ostatnich przedwakacyjnych zajęciach.

Kilka lat temu, kiedy zaczynałam swoją przygodę z nauczaniem, miałam ogromny problem żeby zachęcić swoich uczniów do pisania dłuższych tekstów czy nawet pojedynczych zdań. Zaczęłam więc wykorzystywać zdjęcia, obrazki i Story Cubes, aby chociaż trochę urozmaicić znienawidzony przez nich writing. Ku mojemu zdziwieniu, uczniowie z dużym entuzjazmem podchodzili do zadań tego typu. W ten sposób zaczęłam również tworzyć różnego rodzaju karty, które można użyć do zbudowania historyjek nie tylko w formie pisemnej, ale i ustnej. Dziś chciałam podzielić się z Wami jednym z zestawów takich kart. Inspiracją do wykonania prezentowanych przeze mnie materiałów był Pinterest.

Zestaw, który możecie pobrać, składa się z 10 kart na których mamy propozycje postaci, miejsc i wydarzeń, które mogą pojawić się w opowiadaniu. Uczniowie mogą wybrać po jednej opcji z każdej kategorii lub mogą skorzystać z wszystkich propozycji i połączyć je w ciekawą całość.

Do tworzenia interesujących opowiadań możemy także wykorzystać ćwiczenia tego typu:

Mam nadzieję, że moje materiały przypadły Wam do gustu. Miłego korzystania 🙂

2 komentarze do "Build a story"

  1. Bardzo fajny pomysł! Takie karty zawsze się przydadzą 🙂 Dzięki! :*

  2. Dziękuję za słowa uznania:* Takich materiałów nigdy nie za wiele w naszych zbiorach;

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *