Emotions

A może by tak porozmawiać o emocjach? Dziś na blogu znajdziecie materiały, które będą przydatne przy omawianiu tego tematu.

Do wprowadzenia słownictwa mogą Wam posłużyć stworzone przeze mnie flashcards. W zestawie znajdziecie 2 komplety: z napisami oraz bez napisów. Oprócz gotowych kart obrazkowych możecie również wykorzystać wydrukowane lub wycięte z gazet zdjęcia różnych osób i wspólnie z uczniami omówić co czują dane postacie. Jeśli chcecie w większym stopniu zaangażować Waszych uczniów, poproście ich aby sami stworzyli flashcards i narysowali w domu (lub na zajęciach) twarze przedstawiające emocje, które będziecie omawiać.

Po wprowadzeniu potrzebnego słownictwa możemy przejść do opisywania emocji, odczuwanych przez naszych uczniów w różnych sytuacjach. Poniższe pomysły sprawdzą się idealnie do tego celu.

Gra planszowa

W skład zestawu, który pobierzecie wchodzi plansza do gry oraz 30 kart z pytaniami. Dodatkowo możecie wydrukować puste karty i sami wpisać hasła, pytania lub zadania, które Wasi uczniowie będą musieli wykonać. Reguły gry są bardzo proste. Karty układamy w stosik. Uczniowie rzucają kostką, a następnie biorą jedną kartę i odpowiadają na znajdujące się na niej pytanie. Wygrywa ta osoba/grupa, która jako pierwsza dotrze do pola z pucharem. Oczywiście zasady gry możecie modyfikować według własnego uznania.

How do you feel today?

W pracy z młodszymi grupami możecie wykorzystać poniższą kartę pracy. Zadaniem uczniów będzie narysowanie wyrazu twarzy, odzwierciedlającego emocje, jakie w tym dniu im towarzyszą. Do wyboru macie 2 wersje: dla chłopców i dla dziewczynek.

When I feel … I usually …

Do stworzenia ostatniego ćwiczenia, które chciałabym Wam dzisiaj zaprezentować wykorzystałam koło. Podzieliłam je na 6 części, w których umieściłam zdania do dokończenia. Uczniowie rzucają kostką, a następnie uzupełniają zdanie, znajdujące się w rubryce z wylosowanym numerem np. When I feel sad I usually listen to music and eat lots of chocolate.

Dajcie znać w komentarzach jakie ćwiczenia lub zadania można jeszcze wykorzystać do omówienia tego tematu. Czekam na Wasze odpowiedzi:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *