Recenzja gry: Na tropie angielskich słówek

Znacie produkty edukacyjne marki 'Kapitan Nauka’? Na rynku pojawiła się nowa gra dla dzieci 'Na tropie angielskich słówek’. Jeśli chcecie dowiedzieć się o niej czegoś więcej oraz poznać moje pomysły na wykorzystanie jej na zajęciach to zapraszam do przeczytania dzisiejszego wpisu.

Pewnie spora część z Was zna wydawnictwo Edgard. Osobiście korzystam z kilku pozycji przez to wydawnictwo wydanych i z przyjemnością przetestowałach nową grę.

Gra 'Na tropie angielskich słówek’ przeznaczona jest dla dzieci w wieku 3-8 lat. W zestawie znajdziecie:

 • kolorową planszę:
 • 44 niebieskie karty + 1 kartę odpowiedzi
 • 10 pomarańczowych kart do gry obserwacyjnej
 • 4 pionki i kostkę

Zasady gry są dość proste. Zadaniem graczy jest przejście planszy. Na planszy znajdziemy pola w trzech kolorach:

 • pola białe ze strzałką przekierowują do innego pola,
 • pola białe bez strzałki są neutralne
 • pola niebieskie: następny w kolejce gracz bierze niebieską kartę i zadaje graczowi, który wszedł na to pole zagadkę,
 • pola pomarańczowe: należy odkryć pomarańczową kartę. Gracz, który jako pierwszy wskaże na planszy jedno ze zwierząt z karty, przesuwa się o 2 pola dalej.

Dodatkowo na stronie internetowej zostały udostępnione nagrania wszystkich słówek z planszy.

Grę można wykorzystać jako przypomnienie informacji z poprzednich lat, jako rozgrzewkę lub np. podczas omawiania tematu 'Wild animals’. Poniżej przedstawiam Wam kilka moich pomysłów jak użyć gry na zajęciach:

 1. Uczniowie przyglądają się planszy i wypisują nazwy zwierząt, znajdujących się na niej. Na wykonanie tego zadania mają 5 minut. Osoba/Para/Grupa, która odszuka największą liczbę zwierząt wygrywa.
 2. Na karteczkach wypisujemy nazwy zwierząt, znajdujących się na planszy. Ważne, aby karteczek bylo tyle ilu uczniów mamy w klasie. Uczniowie losują po jednej karteczce i opisują podane na niej zwierzę. Następnie każda osoba/para/grupa czyta swoje opisy, a reszta klasy próbuje odgadnąć o jakie zwierzę może chodzić.
 3. Na karteczkach zapisujemy słowa 'Find’ oraz 'Answer’. Uczniowie losują kartki. Jeśli wylosują karteczkę ze słowem 'Find’, odkrywają jedną pomarańczową kartę i szukają na planszy zwierząt z karty. Jeśli wylosują kartkę ze słowem 'Answer’, odkrywają niebieską kartę i odpowiadają na pytanie.
 4. Niebieskie karty możemy wykorzystać np. do rozgrzewki językowej. Każdy uczeń losuje po jednej niebieskiej karcie i odpowiada na pytanie.

Gra sprawdza się zarówno na zajęciach indywidualnych jak i grupowych.

Wpis powstał we współpracy z Kapitanem Nauką.

2 komentarze do "Recenzja gry: Na tropie angielskich słówek"

 1. Witaj, Czy mogłabyś polecić jakąś grę do nauki angielskiego dla nieco starszych dzieci np 10 lat

 2. Witam:) Jeśli chodzi o starsze dzieci to można wykorzystać gry takie jak 'Bójka na słówka', 'Mały Geniusz-Quiz Język angielski', 'English Play and Learn'.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *