Back to school – Taboo

Nowy rok szkolny zbliża się do Nas wielkimi krokami. Często zastanawiamy się jak powinny wyglądać pierwsze zajęcia, zwłaszcza z nowymi grupami. Dziś dzielę się z Wami kartami do gry w Taboo, która urozmaici Wasze lekcje i rozrusza uczniów po wakacyjnym lenistwie.

Kiedy wracam pamięcią do swoich lat szkolnych to mam przed oczami ten sam schemat prowadzenia zajęć na początku roku szkolnego. Kilkanaście minut lekcji nauczyciel przeznaczał na omówienie wewnątrzszkolnego systemu oceniania, a następnie przechodził do zadawania pytań typu „Jak minęły Wam wakacje?”. Dla każdego z uczniów taka lekcja była po prostu nudna.  Aby Wasi uczniowie nie kojarzyli początku roku szkolnego ze stratą czasu, zachęcam do wprowadzenia na zajęciach wszelkiego rodzaju gier. Jedną z nich, którą osobiście uwielbiam, jest Taboo.

Zestaw, który możecie pobrać poniżej składa się z 24 kart. Na każdej z nich znajduje się obrazek, przedstawiający słowo, które należy opisać oraz 3 wyrazy, których nie wolno użyć podczas tego opisu. 

Enjoy:)

4 komentarze do "Back to school – Taboo"

  1. Super! Dziękuję bardzo 🙂

  2. Super te karty Taboo! bardzo dziękuję za możliwość ich wykorzystania:)

    1. Cieszę się, że się przydadzą:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *