What doesn’t belong? – speaking

A co powiecie na nowy pomysł na angażujący 'speaking’? Tym razem chciałabym zaprezentować Wam karty do gry 'What doesn’t belong?’

'What doesn’t belong?’ to gra, dzięki której uczniowie uczą się jak wyrażać swoją opinię i uzasadniać swój wybór. Zanim rozpoczniecie grę warto wprowadzić kilka wyrażeń takich jak: 'In my opinion…’, 'I think …’ itp.

Zasady gry są bardzo proste. Na każdej karcie znajdują się 4 obrazki. Zadaniem uczniów jest wybrać jeden obrazek, który według nich nie pasuje do reszty, a następnie uzasadnić swoją decyzję. 

Jeśli chodzi o klucz odpowiedzi do tego zadania, to dla mnie nie istnieje. Tak naprawdę każda odpowiedź będzie prawidłowa o ile zostanie odpowiednio uzasadniona. Tworząc karty, starałam się, aby wybór obrazka nie był zbyt oczywisty. W niektórych przypadkach uczniowie muszą nieźle pogłówkować;)

Podobne materiały możecie znaleźć na blogu Funglish oraz Pomysły przy tablicy.

Jeśli chcecie poznać ciekawe pomysły na 'speaking’ to zapraszam na szkolenie, które organizuję w Koninie. Spotkanie poprowadzi Dominika Piechowicz, autorka bloga Funglish. Oczywiście ja też dorzucę swoją cegiełkę;) Więcej szczegółów TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *