Zimowy writing

Kilka dni temu na blogu pojawiły się pomysły na przedświąteczny speaking, a teraz nadszedł czas na writing. Poniżej przedstawiam zestawienie ćwiczeń o tematyce zimowej, choć znajdą się wśród nich przykłady związane ze Świętami:) 

Wszystkie prezentowane przeze mnie zadania zostały znalezione na Pinterest. Klikając w wyraz 'source’, znajdujący się pod każdym obrazkiem, zostaniecie przekierowani na strony, z których możecie pobrać darmowe szablony.

Roll a story

Większość z Was na pewno zna to zadanie. Wystarczy rzucić kostką i ułożyć historię bazując na informacjach znajdujących się na karcie. Oczywiście opowiadania tworzone przez uczniów mogą być w formie pisemnej lub ustnej. Na kilku polskich blogach pojawiły się świąteczne wersje 'Roll a story’: English Freak, Funglish. Poniżej prezentuję kilka innych przykładów:

How to…?

W kolejnym ćwiczeniu uczniowie tworzą instrukcje np. jak zbudować bałwana, jak ubrać choinkę czy jak przygotować gorącą czekoladę.

If I lived in a snow globe …

Bardzo spodobało mi się to zadanie. Uczniowie opisują jak wyglądałoby ich życie gdyby byli zamknięci w śnieżnej kuli. Ćwiczenie to jest o tyle ciekawe, że oprócz pisania zwykłego opowiadania, dzieci tworzą swoje własne kule.

A melting snowman

To ćwiczenie powinno przypaść do gustu fanom Olafa. Uczniowie wyobrażają sobie, że są topniejącymi bałwanami. Muszą napisać jak się czują, jak wyglądają, co sprawia, że topnieją itd. Jeśli mamy na to miejsce, możemy zrobić bałwankową wystawę, tak jak na załączonym zdjęciu.

Bardzo lubię zadania, dzięki którym moi uczniowie ćwiczą różne formy pisemne i jednocześnie dobrze się bawią. Uczniowie zmieniają swoje podejście do writingu, który kojarzy im się z czymś nudnym lub trudnym. Zachęcam Was do wykorzystania na swoich zajęciach, zaprezentowanych przeze mnie zadań.

4 komentarze do "Zimowy writing"

  1. Świetne te pomysły!!!! Bardzo lyubię , nie – UWIELBIAM !!!! zaglądać na Twojego bloga. You're the best.

  2. Dziękuję bardzo za takie miłe słowa:)

  3. Super pomysły z których na pewno skorzystam. Dziękuję:)

    1. Bardzo się cieszę:) Dziękuję za słowa uznania:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *