Christmas – conversation cards

Przed nami przedświąteczne zajęcia. Pewnie część z Was już doskonale wie jak będą one wyglądać. Jeśli jednak szukacie ciekawych pomysłów o tematyce świątecznej, to świetnie się składa bo mam dla Was dzisiaj aż 3 pomysły, dzięki którym Wasi uczniowie rozgadają się na całego.

Would you rather …?

Moja pierwsza propozycja to karty z pytaniami „Would you rather…?”. Każdy uczestnik gry wybiera jedną opcję i uzasadnia swoją decyzję. Nasi uczniowie potrafią być naprawdę pomysłowi, a ich odpowiedzi zaskoczą i rozśmieszą niejedną osobę.

What’s missing?

Jak wykorzystać karty?

Wyświetl/Pokaż uczniom obrazek z zakrytym fragmentem. Na początku uczniowie opisują co się na nim znajduje, a następnie próbują odgadnąć co kryje się za tajemniczym znakiem zapytania.

Za każdym razem gdy wykorzystuję te materiały, jestem pozytywnie zaskoczona jak kreatywni i pomysłowi uczniowie potrafią być. Warto też, aby uczniowie uzasadniali dlaczego uważają, że pod zakrytą częścią znajduje się dana rzecz i wykorzystywali do tego odpowiednich sformułowań np. 'I think … because …’.

All about…

Trzeci i zarazem ostatni mój dzisiejszy pomysł to zestaw kart, przedstawiający postacie związane ze Świętami. Zadaniem uczniów będzie opowiedzenie co dana postać lubi/nie lubi, potrafi/nie potrafi,  ma/nie ma lub jaka jest/nie jest. Zanim rozpoczniemy grę możemy poprosić uczniów o wypisanie na małych karteczkach przymiotników opisujących osobowość/wygląd, czasowników itd. Karteczki wkładamy do kilku różnych kubeczków. Uczniowie losują po jednej karteczce z każdego kubeczka i opisują postać wg informacji na nich zawartych. Oczywiście uczniowie mogą tworzyć zdania bez przygotowania karteczek.

Mam nadzieję, że moje propozycje przypadną Wam do gustu i wykorzystacie je na swoich zajęciach w tym lub przyszłym roku 🙂

Jeżeli poszukujecie materiałów o tematyce zimowej, które możecie wykorzystać również po Świętach to zapraszam tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *