Weather, seasons and months

Witajcie po dłuższej przerwie:) Dziś mam dla Was sporą dawkę inspiracji oraz mnóstwo gotowych materiałów dotyczących 3 tematów: pogody, pór roku oraz miesięcy.

Do wprowadzenia nowego słownictwa można użyć stworzone przeze mnie karty obrazkowe lub prezentację.

Przy omawianiu tego tematu wykorzystuję także piosenkę, którą pokochali moi uczniowie. Utwór został stworzony przez dziewczyny z LangTown i bardzo szybko wpada w ucho;)

Jednym z bardziej angażujących zadań, które stosuje do przećwiczenia poznanego słownictwa jest prezentacja prognozy pogody. Jeżeli całe zadanie przeprowadzam na zajęciach to rozdaje uczniom wydrukowaną mapę Polski lub świata z zaznaczonymi kilkoma miastami. Uczniowie rysują przy każdym z nich symbole przedstawiające daną pogodę. Następnie zamieniają się w prezenterów i omawiają jakie warunki atmosferyczne będą występowały w danym miejscu. Wykonanie mapy wraz z opisem pogody możemy również zadać jako pracę domową. Taki projekt sprawdzi się także podczas nauki zdalnej.

Omawiając temat Weather, nawiązuje także do ubrań. Uczniowie dopasowują ubrania do warunków pogodowych i tworzą swoje lapbooki.

W przygotowanych przeze mnie materiałach, znajdziecie karty obrazkowe oraz prezentację multimedialną, które możecie wykorzystać do wprowadzenia nazw pór roku.

Skoro rozmawiamy o porach roku to warto napomknąć o tym jaka pogoda kojarzy nam się z każdą z nich. Możemy także wprowadzić nazwy czynności, które związane są z konkretną porą roku np. grabienie liści czy lepienie bałwana. Uczniowie mogą wykonać plakaty odnoszące się do tego tematu.

Jeśli chodzi o nazwy miesięcy to zawsze brakowało mi materiałów do prezentacji tego tematu. W związku z tym postanowiłam stworzyć flashcards, które będą przypominały kartki z kalendarza. Aby ułatwić moim uczniom zapamiętanie poszczególnych nazw, wykorzystałam grafiki, które kojarzą się z konkretnym miesiącem. W plikach do pobrania znajdziecie także prezentację, która pomoże Wam wprowadzić ten temat na zajęciach online.

Nazwy miesięcy czasem trudno zapamiętać, zatem warto sięgnąć po wpadającą w ucho melodię. Wybrałam piosenkę z kanału The Singing Walrus. Nazwy miesięcy wyśpiewywane są w różnym tempie i o różnym stopniu głośności co bardzo podoba się moim uczniom.

Znając już pory roku, uczniowie mogą przyporządkować odpowiednie miesiące do każdej z nich.

Oprócz kart obrazkowych czy prezentacji, przygotowałam kilka kart pracy, które odnoszą się do każdego z omówionych tematów.

Poniżej znajdziecie także linki do zadań na zajęcia online:

Weather,

Seasons, Seasons 2, Seasons 3

Months , Months 2, Months 3

Jeżeli poszukujecie ciekawych materiałów o tematyce jesiennej lub czegoś na Thanksgiving Day to zapraszam tutaj. 🙂

Jeśli przygotowujecie się do zajęć o tematyce zimowej to w najnowszym numerze Get Creative, ukazał się scenariusz mojego autorstwa dla klas I-III, w którym znajdziecie pomysły na wprowadzenie Winter Clothes.

Dajcie znać w komentarzu czy spodobał Wam się mój dzisiejszy wpis:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *