Spring is coming!

Wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami, więc nadszedł czas na post z nowymi materiałami. A będzie ich całkiem sporo.

Uwielbiam wiosnę, a zajęcia o tematyce wiosennej to jedne z moich ulubionych zajęć. Dziś chiałabym podzielić się z Wami materiałami, które wykorzystacie z dziećmi i młodzieżą lub dorosłymi.

Z młodszymi uczniami postanowiłam omówić temat 'Spring insects and animals’. Oczywiście do wprowadzenia słownictwa możemy wykorzystać flashcards. W utrwaleniu poznanych słówek pomogą nam gry takie jak domino czy memory. Dzieci uwielbiają w nie grać, a oprócz super zabawy zapamiętują nowo poznane wyrazy.

Jeśli słownictwo zostało już opanowane to możemy przećwiczyć także liczenie do 10. Do przeprowadzenia tego zadania proponuję takie karty pracy:

Ze względu na fakt, że uczniowie jak i spora część z Was lubi korzystać z moich kart 'Look, remember and answer’, postanowiłam zrobić zestaw związany z tematem 'Spring insects and animals’. Na kartach znajdziecie obrazek oraz po 2 pytania, 2 zdania do uzupełnienia i 2 zdania typu Prawda/Fałsz. Z materiałów można korzystać na wiele sposobów. Jeśli jednak nie macie pomysłu na ciekawe zadanie to przedstawiam jeden z moich patentów:

Uczniowie pracują w parach i siadają do siebie plecami. Jedna osoba otrzymuje kartę z obrazkiem, druga natomiast kartę z pytaniami. Uczeń z obrazkiem opisuje go szczegółowo, a jego partner słuchając stara się wyłapać informacje potrzebne do uzupełnienia swojej karty. Na końcu sprawdzana jest poprawność odpowiedzi.

Jeśli chodzi o zajęcia online to wyświetlam uczniom obrazek przez około 30 sekund, w trakcie których muszą zapamiętać jak najwięcej szczegółów. Następnie pokazuje kartę z pytaniami, a uczniowie odpowiadają na nie ustnie lub pisemnie.

Dla starszych grup przygotowałam karty z pytaniami. Można je wykorzystać jako rozgrzewka lub wstęp do dłuższej konwersacji. Aby uczniowie nie odpowiadali na pytanie jednym zdaniem, muszą np. mówić bez przerywania przez ok 3 minuty.

Przedstawione przeze mnie materiały są całkowicie darmowe i możecie je pobrać klikając poniżej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *