Czytam po angielsku – seria książek dla dzieci

Dzisiejszy wpis to kolejna recenzja. Tym razem chciałabym zaprezentować Wam najnowszą serię książeczek wydawnictwa Edgard „Czytam po angielsku”.

Seria ta skierowana jest do młodszych czytelników (pierwsze klasy szkoły podstawowej). Chociaż mogą po nie sięgnąć również starsi uczniowie. Do wyboru mamy bogato ilustrowane opowiadania na 4 poziomach zaawansowania. Wydawnictwo oferuje nam adaptacje klasyków, książki przygodowe oraz faktograficzne. Na chwilę obecną zostało wydanych 5 książeczek: 2 na poziomie 1 oraz 3 na poziomie 2. W serii znalazły się takie tytuły jak:

  • The Strange Playground
  • The Adventures of James Cook
  • The Wild Wood
  • The Wonderful Wizard of Oz
  • The Lost Backpack

Jeśli chodzi o gramatykę i słownictwo to zostały dopasowane do potrzeb dzieci. Dla ułatwienia na każdej stronie znajdziemy polskie tłumaczenia słówek.

Co więcej na końcu każdej z książek zostały umieszczone ćwiczenia, gra memory oraz słowniczek, dzięki czemu czytelnik bez problemu utrwali nowopoznane słownictwo. W razie kłopotów ze zrozumieniem tekstu, dzieci mogą skorzystać z jego polskiej wersji, która także znajduje się na końcu książki. To co najbardziej lubię w tego typu readersach to możliwość odsłuchania nagrań, stworzonych przez native speakerów. Dzieci nie tylko oswajają się z tekstem, ale również przyswajają poprawną wymowę.

Moi uczniowie uwielbiają pracować z książkami, które są w stanie zrozumieć bez wertowania słowników. Uważam, że seria „Czytam po angielsku” może być wykorzystana nie tylko na zajęciach, ale również uczniowie mogą zapoznać się z nią w swoich domach.

Dla wszystkich, których zainteresował dzisiejszy wpis już wkrótce będę miała niespodziankę. Zdradzę jedynie, że będzie można zdobyć zestaw 3 książeczek, o których była mowa powyżej. Więcej informacji wkrótce. Bądźcie czujni 🙂

Wpis powstał przy współpracy z wydawnictwem Edgard.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *