Possessive adjectives

Nauka przymiotników dzierżawczych bardzo często sprawia uczniom ogromne kłopoty. W związku z tym stworzyłam karty do przećwiczenia tego tematu.

Co zrobić by nasi uczniowie zrozumieli zasady stosowania przymiotników dzierżawczych? Czasem nie jest to łatwe zadanie, dlatego postanowiłam wymyśleć gry, zabawy i zadania, które będą pomocne w realizacji tego tematu. Dziś prezentuję Wam jedną z gier, które stworzyłam.

W zestawie znajdziecie 2 komplety kart: wersję łatwiejszą i trudniejszą. Wersja łatwiejsza zawiera 2 odpowiedzi, z których należy wybrać prawidłową. 

Zasady gry są bardzo proste. Uczniowie muszą uzupełnić zdania odpowiednim przymiotnikiem dzierżawczym. Oczywiście najpierw możemy użyć wersji łatwiejszej, a później trudniejszej i sprawdzić czy uczniowie wiedzą jakie słówka powinny znaleźć się w podanych zdaniach. Pomysłów na wykorzystanie kart jest naprawdę bardzo dużo: możemy ułożyć z nich planszę do gry czy użyć ich do wielu wyścigów. Na zalaminowanych kartach uczniowie mogą wpisywać swoje odpowiedzi. 

3 komentarze do "Possessive adjectives"

  1. Super karty! Podczas drukowania zauważyłam jednak jedną literówkę: beautiful przez dwa L na końcu, więc od razu daję znać 🙂 Pozdrawiam, Dorota

  2. Dziękuję za informację;) Pomimo wielokrotnego sprawdzania i użytkowania tych kart, umknęła mi gdzieś ta literówka. Materiały zostały już poprawione;)Pozdrawiam

  3. Super! Bardzo dziękuję:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *